Projekt 2/2007 – Duhová výšivka

Termín dokončení: 31.07.2007

Obdarovaný: Společnost DUHA – nadace pro děti postižené mozkovou obrnou

Po kladných zkušenostech s projekty Růžová výšivka, chceme stejným způsobem pomoci také postiženým dětem. Společnost DUHA má zkušenosti s prodejem v aukcích, jak internetových tak i normálních. I naše obrázky se budou prodávat v dražbě a peníze takto získané půjdou na dobrou věc. Proto prosíme, vyšívejte obrázky s dětskými motivy – lépe se prodávají. Prosíme, dobře si rozmyslete, co budete vyšívat, případně svůj výběr konzultujte s námi, aby byl Vámi vyšitý obrázek „prodejný“. Druh i barva látky, stejně jako ostatní materiál, je pouze na Vašem výběru. Minimální a maximální rozměry obrázků nejsou určeny, ale prosíme, dodržujte minimální rozměry uvedené v tabulce, abyste nám ulehčili rámování.

Dopis z nadace

Vážená paní Kateřino,

získané finanční prostředky z dražby byly dne 11.ledna 2008 jako součást nadačního příspěvku ve výši 23.000 Kč předány do Stacionáře Petrklíč v Ledči nad Sázavou, osobně jsem zde byl prostředky předat.
Další obrázky budou draženy v březnu, mezi tím se stanou součástí předání do stacionářů-vybíráme tři stacionáře a každý obdrží po jednom obrázku. Myslíme si, že jde o skutečně mimořádné vyjádření motivu a vybrané obrázky se stanou trvalou součástí pobytu dětí v centru. tak jsou také obrázky hodnoceny při dražbě, něco jiného je malovaný obrázek, něco jiného je vyšívaný obrázek, a nám to pěkně zapadá k našim mušličkovým skvostům. Jen mi je líto, že ani při troše dobré vůle si nemůžu obrázek vyrobit sám, prostě jsem na takové práce fakt dřevo.A i proto si obrovsky vaší práce vážím.
Zítra odesílám balíček s věcmi co jsem slíbil jak malému tak i obrázky Vám.
Mějte se krásně a zdravím všechny co umí tak krásně vyšívat. Přeji Vám všem pevné zdraví, jen a jen dobrou mysl a fakt ať se Vám všem vše daří.

S úctou a pozdravem Zdeněk Poul