Projekt 6/2005 – Vánoční ozdoby

Termín dokončení: 30.11.2005

Obdarovaný: Kojenecký ústav v Ostravě

Dojmy z předávání

Dne 9.12 jsme se s Lucijenou sešli před touhle budovou. Je to Ostravský dětský domov pro děti do tří let.

Lucijena vyzbrojena foťákem a já s plnou kabelou hraček a ozdobiček. Na 13:30 jsme tu měly domluvenou schůzku s paní Štědroňovou.  Vešli jsme dovnitř nahlásily se na vrátnici a byly jsme vpuštěné do této pěkné haly.

Z jedněch dveří vyšla paní Štědroňová, mile nás přivítala a pozvala do své malé kanceláře.Představily jsme se a řekly, že jsme přišli předat nějaké darečky za charitativní združení Křížek dětem. Nejdříve jsem vyndala vaše nádherné ozdobičky. Ohromně se líbily, musely jsme vysvětlovat, že je to ruční práce a je to vyšité křížkovým stehem na plastové kanavě. Prostě pro nás je to jasné, ale těm mimo naš koníček to dost jasné není, jak může vzniknout něco tak pěkneho. :o))

Pak jsem předala hračky.

Následně jsme si mohly prohlédnou některá oddělení. Asi teď mnoho z vás zklamu, ale bohužel nám nebylo dovoleno fotit děti a tak jsme vám alespoň vyfotily jejich hernu. herna herna

Při prohlídce jsme trochu vyzpovídaly paní Štědroňovou. Třeba, že toho času bylo v domově 110 dětí. Kapacita domova je 121dětí. Ročně se do rodin dostane přibližně 40 dětí což je docela velký uspěch. Na adopci se čeká zhruba 5 let. A potěšila mě velice jedna věc, každé s dětí má už od maličkeho miminka na postýlce plyšovou hračku, která ho provazí ať jde kamkoli, ať už se dostane do rodiny nebo jde dál do domova pro starší děti. Hračky dostanou děti pod stromeček. Vánoce tady slaví už 20.12. Všem co jste nějak přispěly bych vám chtěla moc za tyto děti poděkovat. Udělaly jste jim velkou radost a držte jim pěstičky, ať se dostanou co nejdříve do rodin a prožijí si tak nádherný život, na který mají právo.

Meg


Žádné komentáře