Probíhajíci projekty

Právě probíhají tyto projekty

Krátkodobé projekty:

 

Zamyšlení nad polštářky

Prosím, než začnete vyšívat obrázek na polštářek, zamyslete se před vyšíváním. Vyšíváme pro děti i puberťáky, dříve v dětských domovech, v poslední době většinou do nemocnic. Výšivku by to chtělo barevnou, veselou, čistou, bez zapuštěných barev bavlnek a fleků.
Takže jsme prosily, abyste si zkontrolovaly stálobarevnost mulinek a výšivku vypraly, polštářek je výrobek, který se bude prát opakovaně, takže je pak škoda práce Vaší i mé, když po pár vypráních je polštářek zabarvený a tím pádem znehodnocený .
U magnetek je to „šumák“, ty se neperou, záložky taky moc často ne. Když mi přijde obrázek s fleky nebo zapuštěním, snažím se to nějak zlikvidovat, ne vždy se to povede a je to o dalším času, který na tom strávím . To samé platí o mřížce – nekreslete si mřížku obyčejnou tužkou – je nevypratelná.
Další je velikost obrázku – letos se “ urodilo“ cca 60 % obrázků doopravdy hodně velikých. Pokud vyšijete obrázek v maximální velikosti 25 x 25 cm, už se velice těžko zpracovává do povlaku 40 x 40 cm, nemluvě o tom, že na něj jsou řádově o 25,- Kč vyšší finanční náklady ( hlavně na vnitřek , který taky “ vyrábíme “ sami – kupovaný vatový vyjde na cca 60- 80 Kč).
Kvalita vyšívací látky – opět si uvědomte, že se polštářek pere, chtělo by to pevnější vyšívací látku . Pokud je obrázek vyšitý na plandavé kanavě, která se táhne do všech stran jak žvýkačka, podložím jí bílou látkou, ale je otázka času, kdy se kanava rozpadne a zůstane místo obrázku jen podložená látka .
Prosím, neberte to jako nevděk, jen doopravdy jako zamyšlení . Křížek dětem funguje už od roku 2006 a vždy měl velice dobré jméno, tak bychom byly rády, kdyby to tak bylo i do budoucna.

Děkuji Vám za pochopení

PS: Kdyby někdo potřeboval pomoct s výběrem obrázků nebo čímkoliv dalším, neváhejte nám napsat do zpráv na FB :))