Zástěrka na láhev

11. října 2010

Za podrobný popis a fotografie děkuji Jehle 🙂

BUDEME POTŘEBOVAT:

šikmý zažehlený proužek asi tak 115 cm zakoupí se v galanterii, nit v barvě proužku


Read the rest of this entry \»

Roztřepený jehelníček

7. října 2010

Jak vytvořit jehelníček

Některé jehelníčky jsou na aidu 18, některé na Luganu, prostě podle zbytků. Podle látky pak volím motiv, aby nebyly moc obrovské, prostě nějak od oka. Přišívám stehovacím stehem přes dva křížky po lícu a pak ho vytřepím, je to jednodušší než šít po rubu, pak obracet a došívat. Není na nich nic složitého 🙂

Zá návod, nápad i fotografii děkujeme Dadulce.

Vánoční ozdoby

1. února 2010

Ozdoby vyšijeme na plastickou kanavu, vystřihneme a podlepíme zespodu vliselinem nebo samolepící tapetou.

Přívěsky na nůžky a jiné drobnůstky

1. února 2010

Přívěsky

31. ledna 2010

Citace jaga48: Přívěsky už jsou složitější, osvědčilo se mě dělat obě strany na jeden kousek plastovky (i když pokaždé to nedělám, upotřebím většinou zbytky), nemusím už pak mít zrcadlovou předlohu, podle původní se děsně pletu.
Po vyšití přehnu, nechávám na přehnutí jako na 2 X.
Karabinku nebo kroužek na klíče přišívám křížky na druhou polovinu, někdy si ji tam přichytím jen obyčejnou nití v barvě křížků a pak přes to udělám X, po vyšití obou stran a karabinky přehnu a spojím předním stehem, 2x dokola, první kolo vypadá takto :- – – ,druhé :—– a to je vše a přívěšek je hotov.

Magnetky

31. ledna 2010

Citace jaga48: Výroba magnetek je jednoduchá,vybrat motiv,vyšít na plastovku ,vystřihnout, budˇ podlepit, já to nedělám, jen ustřihnu čtvereček ze samolepícího magnetu a nalepím .

Kloboučky na sklenice

31. ledna 2010

Výborně se prodávají ozdobné „potahy či kloboučky či jak to vlastně nazvat“ na marmelády.Na stánku měly výrobky od firmy Jíva Břeclav, které jsou celé bílé a jen na okraji mají barevnou stužku. Kdo je šikovný, určitě to zvládne spíchnout sám.

Pytlíčky, chňapky

31. ledna 2010

Pokud se vám „náhodou“ podaří udělat záložku delší jako třeba 30 cm, olemují s ní mammahelpky utěrky. Části těchto stuh také našívají na ručně dělané pytlíky na bylinky, dávají je na chňapky a na kuchyňské rukavice. Jednoduše stačí něco vyšít na širší stuhu a nechat po obou stranách dostatek volné látky, aby se s ní dalo dále pracovat.

Biscornu

31. ledna 2010

Návod jak vytvořit biscornu

Jeden zde

A další

Návod a obrázek biscornu s růžovou mašličkou:

Nákres

 

Další biscornu s růžovou mašličkou

Nákres

Free předlohy

http://www.inkcircles.com/html/2006%20Goodies.html

http://www.inkcircles.com/html/2007%20Goodies.html

Jehelníčky

31. ledna 2010

Jehelníček sešijeme z vyšitého obrázku a čistého čtverečku na spodek…nebo mužete klidně vyšít obě strany. Vycpe se vatou. Okraje se dají zdobit kroucenou šňůrkou z bavlnek, krajkou nebo dle libosti.

Polštářky

31. ledna 2010

Polštářky – hlavně dětské motivy, výběr látky je na vás, obrázky se všijí do povlečení, případně se přichytí na polštářek knoflíčkami. Stačí poslat obrázek, dokončení zabezpečí Mammahelp. Když ale pošlete už hotové povlečení s obrázkem, ulehčíte jim práci. Polštářky budou pravděpodobně velikosti 40×40 cm, bude ale možné přizpůsobit povlečení velikosti obrázku.

Vánoční přáníčka

30. ledna 2010

Obrázky velikosti 10-11 cm na výšku, přiměřeně k tomu široké, pokud se to nevleze to klasickeho kupovaného přáníčka, tak na to vyrobi v Mammahelpu přáníčko „na miru“, podminka je, že přáníčka se dávají do klasických malých obálek, tak aby se to tam vlezlo…

Záložky

30. ledna 2010

Používáme pásky kanavy, které se k tomuto účelu dají zakoupit běžně v galanterii v různých šířkách a barvách. Šířku volíme vhodně podle vybraného obrázku, délku zhruba okolo 20 cm. Asi dva cm od obou konců začistíme jednou řadou křížků a zbytek vytřepíme. Na zadní stranu použijeme zažehlovací vliselin.